Když inspirace nepřichází

Když inspirace nepřichází

Freelancer, Webdesign

Každý člověk pohybující se v nějakém kreativním odvětví jistě zažil tu velmi nepříjemnou situaci, kde se inspirace nedostavuje, ať děláte, co chcete. Bohužel to není jednorázová záležitost, ale opakuje se. Příčinou může být mnoho věcí, ale chci vám nyní dát pár tipů, jak s tímto blokem zatočit. Jelikož jsem webdesigner, tyto tipy jsou především zaměřené na osoby stejného nebo podobného zaměření.

Netlačte na pilu

Snažit se překonat blok tvořením grafiky pro váš projekt za každou cenu se vám nevyplatí. Jen tím zvýšíte svoji frustraci, stres a zároveň riskujete, že se vše vrátí do normálu o něco později.

Relaxujte

Pokud jste na volné noze (angl. freelancer) a pokud si to můžete dovolit, vezměte si den nebo dva volno. Relaxujte, dělejte to, co vás baví. Běhejte, plavte nebo běžte na procházku, pohyb na čerstvém vzduchu vám prospěje. Poseďte s přáteli nebo s rodinou. Poslouchejte hudbu, hrajte oblíbenou hru, přečtěte si dobrou knihu. Tím nemám na mysli čtení knížek o webdesignu a grafice. Na svůj blok vůbec nemyslete a radujte se ze života.

Zaměstnejte vaši kreativní mysl, vzdělávejte se

U mě například platí, že nejsem zaměřená jen jedním směrem, ale mám další kreativní odvětví. Mimo webdesign a grafiku ráda tvořím šperky nebo píšu povídky. Tyto věci zaměstnávají můj mozek o trochu jinak, u tvorby šperků zaměstnám i ruce. :)

Vaši mysl zaměstnáte i tak, že se budete vzdělávat. Chtěli jste se naučit HTML 5, CSS 3 nebo základy JavaScriptu? Jen do toho, teď máte tu správnou příležitost. Zároveň to nemusí nutně souviset s vaší profesí, můžete se chtít třeba zlepšit v cizím jazyce.

Vzdělávejte ostatní

Tento tip souvisí trochu i s tím předchozím. Pokud se zrovna nechcete vzdělávat, můžete začít se vzděláváním ostatních. Znáte nějaký trik, který vám ulehčuje práci? Možná máte nějakou pěknou grafiku, tak proč nesepsat nějaký tutorial?

Dělejte něco jiného

Odkládali jste domácí práce? Je váš stůl zahlcený papíry a knihami? Studie uvádějí, že nepořádek na pracovním stole škodí vaší pozornosti, i když to třeba nevnímáte. Ukliďte si na stole, utřete prach, vysajte celý byt nebo dům, pověste poličku nebo obraz, vyměňte prasklou žárovku, opravte vrzající dveře. Pokud máte zahradu, zastřihněte keře, odplevelte záhonky a zalijte květiny.


Každý z následujících tipů mi pomohl se přes tento blok přenést. Pokud u vás ani jeden nefunguje, nezoufejte. Dříve či později blok odpadne tak jako tak a budete zase vesele tvořit. :)

Pokud máte vy nějaké další tipy na překonání tohoto problému, napište mi to do komentářů! :)


© foto John O’Nolan


Webdesigner Dana Švédová

Jsem webdesigner na volné noze se zálibou ve čtení, psaní a hudbě. Během mého několikaletého působení v tomto oboru jsem se podílela na množství různorodých projektů. Zakládám si na osobní komunikaci s klientem, zodpovědném a pečlivém přístupu k práci.

Přihlašte se k odběru novinek

Máte-li zájem o zasílání novinek, zadejte prosím svůj e-mail níže.

Komentáře

Přidejte komentář

← Starší    Novější →