9 inspirativních designů - ceníky

Grafický design

Každý z nás jistě už narazil na webovou stránku, která ho zaujala svým designem, ať už celkovým nebo pouze některými prvky a detaily. Při mém brouzdání internetem, ať už hledáním informací, služeb nebo jen inspirace právě na takové stránky narážím. Rozhodla jsem se proto s vámi sdílet některé z nich.

Ceníky jsou dnes téměř nedílnou součástí webových stránek společností, které nabízejí internetové služby. Ceník by měl vyniknout, aby návštěvník ihned viděl požadované informace a nemusel je složitě hledat. Často se objevuje také další zvýraznění těch nejoblíbenějších služeb nebo výhodný balíček služeb.


Podívejme se na některé z nich:


Volusion


Volusion ceník


Společnost Volusion poskytuje software pro správu e-shopu, jako většina placených služeb má stanovenou cenu za měsíc používání. Jejich tabulka je přehledná, na první pohled zaujme služba 'Gold' za $99 měsíčně, díky žluto-oranžovému zvýraznění. Odstupňovaná modrá v ostatních cenových relacích je příjemná na oči a dotváří celkový efekt.


Šablona ceníku


Šablona ceníku


Tato šablona klade důraz na výrazné záhlaví tabulky s cenami. Informace jsou přehledné, také díky odlišným pozadím v každém řádku. Zajímavý je také 3D efekt pod tabulkou. Jediné, co bych vytkla, je umístění a velkost slova 'month'.


Zendesk


Zendesk ceník


Zendesk poskytuje software na správu zákaznického servisu. Design jejich ceníku je velmi čistý a přehledný, využívá opět velké písmo u cen, příjemnou zelenou barvu a zajímavý efekt u písma.


Mediatemple webhosting


Mediatemple ceník


Mediatemple poskytuje webhostingové služby. Jejich ceník je jednoduchý, ale o to zajímavější. Líbí se mi kombinace tmavého pozadi s jemnou texturou, světelného efektu a obrázků. Zde bych vytkla trochu obyčejná zelené tlačítka.


Yast


Yast ceník


Webová stránka společnosti Yast na první pohled zaujme svoji výraznou barvou a velkými nadpisy. Ceník pěkně do designu zapadá. Jediné, co bych upravila, je určitě viditelnost šipky 'Features'. Momentálně je málo viditelná a návštěvníci si toho nemusí všimnout. Text pod rozhrnovací nabídkou Features je příliš malý.


Invoicera


Invoicera ceník


Invoicera poskytuje online software pro fakturaci a věci s ní spojené. Jejich ceník odlišuje jednotlivé ceny pomocí výrazných barev.


Lawas šablona


Šablona ceníku Lawas


Pěkné barvy jsou dominantou tohoto ceníku, určitě zaujme i prostorový efekt prostředního sloupečku a tzv. glossy efekt v barevných políčkách.


Shopify


Shopify ceník


Toto je jeden z mých nejoblíbenějších designů. Barvy jsou jemné, výhrou je detail v záhlaví ve tvaru šipky a zvýraznění sloupečku při přechodu myší.


EmailCraft


Email craft ceník


Další z mých oblíbených designů. Sice na první pohled nevypadá moc jako ceník, ale po bližším prozkoumání lze vidět, že je to velmi vychytaný interaktivní nástroj pro okamžité vypočítání ceny. Pouze zakliknete, co si přejete, do kdy to má být hotové a automaticky se vám vypočítá cena celé služby. Pěkné barvy a nestandardní font jsou jenom další velké plus.


A který se líbí vám? Nebo jste narazili na nějaký zajímavý ceník? Podělte se o svoje (i negativní) zkušenosti níže v komentářích.


Webdesigner Dana Švédová

Jsem webdesigner na volné noze se zálibou ve čtení, psaní a hudbě. Během mého několikaletého působení v tomto oboru jsem se podílela na množství různorodých projektů. Zakládám si na osobní komunikaci s klientem, zodpovědném a pečlivém přístupu k práci.

Přihlašte se k odběru novinek

Máte-li zájem o zasílání novinek, zadejte prosím svůj e-mail níže.

Komentáře

Přidejte komentář

← Starší    Novější →